×
صفحه اصلی تبلیغاتدیجیتال مارکتینگ اپلیکیشن مارکتینگ چیست و چه اهمیتی دارد؟
تاریخ انتشار : 26 تیر 1401 زمان مطالعه : 5 دقیقه نام نویسنده : پرستو بیرانوند

اپلیکیشن مارکتینگ چیست و چه اهمیتی دارد؟

اپلیکیشن مارکتینگ چیست و چه اهمیتی دارد؟

شما از طریق اپلیکیشن­‌هایی که روی موبایل خود نصب کرده­‌اید، می‌­توانید شهریه کلاس­‌های خود را پرداخت کنید، انتقال پول انجام دهید، رژیم بگیرید، خرید­های آنلاین انجام دهید، کسب و کار راه بیاندازید، کلاس آموزشی شرکت کنید، غذا و شیرینی سفارش دهید، ورزش کنید، نوبت دکتر بگیرید و کارهای متعدد دیگر که محدودیت زمان و مکان را برداشته و به راحتی و بدون حضور فیزیکی می­‌توانید تمامی آنها را انجام دهید.

اپلیکیشن­‌های موبایل به همین دلیل که از صبح تا شب و از شب تا صبح می­‌توانند مورد استفاده کاربران قرار بگیرند اهمیت بسیاری در زمینه تبلیغات دارند و اینجاست که باید گفت اپلیکیشن­ مارکتینگ به شدت مهم و ضروری است و یکی از تاثیرگذارترین راه­های بازاریابی است و امروزه تاثیر بیشتری از دیگر رسانه­‌های جمعی دارد.

اپلیکیشن مارکتینگ چیست؟

یک کاربر برای استفاده از یک اپلیکیشن ابتدا باید با آن مواجه شود و اپلیکیشن از یک راهی به دست او برسد و احساس کند که این اپلیکیشن به درد او می­‌خورد.

گام دوم این است که بعد از مواجه شدن با اپلیکیشن، آن را دانلود و نصب کند.

در گام سوم مهم است که کار کردن با اپلیکیشن را یاد بگیرد و برای استفاده از آن رغبت داشته باشد.

در آخر مهم است که استفاده از اپلیکیشن تداوم و استمرار داشته باشد.

این 4 مرحله که در طی یک فرآیند بازاریابی و برگزاری کمپین‌­های تبلیغاتی انجام می‌­شود و کاربر را با اپلیکیشن درگیر می‌­کند را اپلیکیشن مارکتینگ می­‌گویند.

بهترین روش­‌های اپلیکیشن مارکتینگ چیست؟

هدف بلند در بازاریابی، بالابردن اعتماد مشتریان است که بتوانند به یک محصول یا خدمت وفادار بمانند. برای دستیابی به این هدف و تبدیل مشتریان به مشتریانی وفادار و بلند مدت باید بررسی همه جانبه‌­ای انجام داد و احتمال خرید و استفاده کالا و خدمت را از سمت مشتری بالا برد و برای این کار نیاز به منابع مالی، برنامه­‌ریزی و اجرای دقیق است.

برای پیاده‌سازی یک اپلیکیشن مارکتینگ، باید یکسری اقدامات ضروری و دقیق را انجام داد تا بتوان به نتایجی مثبت رسید:

مشتری هدف را مشخص کنید

آیا شما می­‌خواهید اپلیکیشنی برای کودکان، زنان، نوجوانان یا معلولان طراحی کنید؟ قصد دارید چه نیازی از جامعه هدف خود را برآورده کنید؟ آیا اپلیکیشن­ برای رفع یک نیاز است یا خدمتی است که برای آن پول دریافت می­‌کنید؟ این دست سوالات و یافتن پاسخ دقیق آنها برای شروع کار ضروری و اجتناب ناپذیر است و تا زمانی که به مشتری و جامعه هدف خود را به خوبی نشناخته‌­اید، دست به هیچ کاری نزنید.

تحقیقات همه جانبه

اگر شما مرحله اول را پشت سر گذاشتید و جامعه هدف خود را به درستی آنالیز کردید حالا وقت آن است که رقبای و بازار رقابتی خود را بشناسید. باید اطلاعات جامعی به دست بیاورید که رقبای شما تا چه اندازه قوی هستند و بازار را در دست دارند.

از طرفی باید شناخت دقیق از رقبا، بتوانید وجه تمایز خود از آنها را نشان دهید، چرا که می­‌توانید تنها به ارائه خدماتی بپردازید که رقبا بیش از شما آن را انجام می­‌دانند.

طراحی Landing Page جذاب

طراحی و اجرای یک لندینگ پیج جذاب، می­‌تواند مخاطب را برای مدت طولانی برای شما نگه دارد. حتی اگر ایده‌­ای خلاق داشته باشید اما نتوانید در بستری مناسب آن را پیاده کنید، امیدی به موفقیت آن نداشته باشید.

Landing Page شما، لحظه تصمیم­‌گیری برای کاربر است. یا وارد خواهد شد یا اپلیکیشن را برای همیشه پاک خواهد کرد. در نتیجه همان طور که باید برای شناخت بازار و رقبای خود تلاش کنید، برای پیاده­‌سازی و طراحی ایده خود، وقت، انرژی و منابع مالی اختصاص دهید.

استفاده از KPIها

Key Performance Indicators  یا همان KPI معیاری که با آن می‌توانید میزان موفقیت یا شکست خود را اندازه‌گیری کنید.  KPI در تبلیغات موبایلی استفاده می­‌شود و اطلاعات ضروری و مهمی مانند آمار حفظ مشتری، آمار کاربران فعال، نرخ همگرایی، نرخ خروج کاربران از اپلیکیشن، هزینه جذب هر CPA یا کاربر، هزینه هر نصب یا CPI، CPM و CTR از ضروری‌­ترین KPIها هستند.

اپلیکیشن مارکتینگ و کاربر وفادار

یادتان نرود که برای داشتن یک اپلیکیشن مارکتینگ موفق باید با برنامه­‌ریزی مسنجم هر گام را بردارید. منابع مالی مناسب برای تبلیغات در این حوزه در نظر بگیرید، خسیس بودن را کنار بگذارید چرا که تبلیغات موبایلی اگر درست انجام شود می­‌تواند نتیجه بهتری از دیگر راه­‌های تبلیغاتی داشته باشد.

از متخصصان در این حوزه کمک گرفته و بهترین تصمیم را بگیرید. نام اپلیکیشن را زیبا و مناسب انتخاب کنید. از تبلیغات در شبکه‌­های اجتماعی، اپ­‌استورهای ایرانی، استفاده کنید. این نکته ضروری را نیز به خاطر بسپارید که تمامی این تلاش­‌ها برای پیدا کردن و نگه داشتن یک کاربر وفادار است نه تنها نصب یک اپلیکیشن.

برای دستیابی به چنین امر مهمی باید، اپلیکیشنی ساده و آسان طراحی کرد که کار کردن با آن راحت باشد از طرفی باید سرعت استفاده از اپلیکیشن بالا باشد وبرنامه‌ریزی درون اپلیکیشن کاملا هدفمند و هوشمند باشد.

براساس آمار و دیتا مشخص است که اپلیکیشن مارکتینگ تا چه حد تاثیرگذار است و می­‌تواند سرمایه­‌گذاری شما را کم ریسک کند.

آژانس تبلیغات دیجیتال مگنت می تواند در بهترین اپلیکیشن های داخلی که نرخ تبدیل بالایی دارند می تواند به راحتی برای شما تبلیغ انجام دهد

بیشتر بخوانید :

تبلیغات میانی، راهی مناسب برای تبلیغ در اپلیکیشن‌ها

انواع فرمت تبلیغاتی برای اپلیکیشن‌ها چیست؟

بهینه سازی اپ استور (ASO)چیست و چگونه عمل می‌کند؟

دیدگاهتان را بنویسید