×
صفحه اصلی دیجیتال مارکتینگ مزایای تبلیغات اینترنتی چیست؟
تاریخ انتشار : 12 تیر 1400 زمان مطالعه : نام نویسنده : sardabir

مزایای تبلیغات اینترنتی چیست؟

مزایای تبلیغات اینترنتی چیست؟

مزایای تبلیغات اینترنتی بر کسی پوشیده نیست. با ظهور فناوری دیجیتال و آغاز عصر اینترنت، توجه مردم به عنوان مخاطبین تبلیغات به سمت فضای آنلاین جلب شد و رفته رفته دنیای اینترنت، بخش مهمی از زندگی انسان‌ها را به خود اختصاص داد. بر همین اساس نیز تبلیغات آنلاین در کنار رویکردهای سنتی‌تر بازاریابی وارد عرصه برندینگ و بازاریابی شد و در حال حاضر یکی از ترندهای برجسته مارکتینگ در سطح جهان به شمار می‌رود.

تبلیغات اینترنتی جای خود را در در دنیای امروز پیدا کرده است و این روزها کمتر انسانی را می‌بینیم که از طریق تلفن هوشمند خود با طیف گسترده‌ای از تبلیغات آنلاین روبه‌رو نباشد. همه ما از همان لحظه‌ای که وارد فضای آنلاین می‌شویم، انواع تبلیغات اینترنتی را می‌بینیم، چه زمانی که در حال جستجوی یک کلیدواژه تخصصی در فضای وب هستیم و تبلیغات نمایشی وتبلیغات کلیکی در مقابل‌مان قرار دارد، چه زمانی که می‌خواهیم یک فیلم آنلاین ببینیم و چه زمانی که در شبکه‌های اجتماعی حضور داریم، انواع کمپین‌های تبلیغاتی ما را احاطه کرده‌اند.

نکته‌ای که می‌خواهیم در اینجا به آن بپردازیم، مزایای تبلیغات اینترنتی است. تبلیغات آنلاین چه نقاط مثبتی داشت که خیلی زود توانست جایگاه خود را در میان مخاطبان پیدا کند؛ به طوری که این روزها، همه کسب‌وکارها، چه بزرگ و چه کوچک، تبلیغات در فضای اینترنت را فراموش نکرده و به شدت به آن توجه دارند. با ما همراه باشید تا با مهم‌ترین مزایای تبلیغات اینترنتی آشنا شوید:

مهم‌ترین مزایای تبلیغات اینترنتی :

دسترسی جهانی از طریق تبلیغات آنلاین

یکی از مهم‌ترین مزایای تبلیغات اینترنتی همه‌گیر بوده آن است. فرض کنید که یک برند پوشاک ایرانی، کمپین تبلیغات نمایشی خود را راه‌اندازی کرده و آن را در فضای اینترنت ارائه می‌دهد، مطمئنا مخاطب این کمپین تنها کاربرانی نیستند که در ایران زندگی می‌کنند، بلکه طیف گسترده‌ای از کاربران در سراسر جهان می‌توانند هدف این تبلیغ باشند.

بر این اساس، هدف‌گذاری گروه گسترده‌ای از کاربران یکی از شاخص‌ترین مزایای تبلیغات در فضای وب محسوب می‌شود که می‌تواند در فرایند برندسازی تأثیر مثبتی داشته باشد. فناوری دیجیتال مرزهای بیرونی را در نوردیده است و همه مردم جهان را در یک دهکده مجازی گرده هم جمع کرده است.

تبلیغات اینترنتی مقرون به صرفه است

به جرأت می‌توانیم بگوییم یکی از قابل توجه‌ترین مزایای تبلیغات اینترنتی ، مقرون به صرفه بودن آن است. مسأله هزینه تبلیغات همیشه یکی از مهم‌ترین چالش‌های صنعت مارکتینگ بوده است و برندهای مختلف باید برای بودجه‌بندی بازاریابی خود برنامه‌ریزی‌های دقیق و حساب‌شده‌ای می‌کردند.

با ظهور عصر دیجیتال، رقیب جدی و ارزان‌قیمت‌تری نسبت به تبلیغات سنتی پیدا شد. کسب‌وکارها می‌توانستند تبلیغات اینترنتی را با هزینه‌های کمتری نسبت به انواع تبلیغات در رسانه‌های سنتی مانند تلویزیون و مجلات ارائه دهند و به گروه بیشتری از مخاطبان هم دسترسی پیدا کنند.

این روزها می‌توان به صرف هزینه‌های کمتر، تبلیغ مورد نظر خود را برای گروه زیادی از کاربران نمایش داد و این امکان باعث شده است که برندهای کوچک‌تر هم بتوانند از مزایای تبلیغات اینترنتی بهره‌کند شوند.

مزیت هدف‌گذاری در تبلیغات اینترنتی

هدف‌گذاری، شاخصه‌ای است که انواع تبلیغات آنلاین را چند پله بالاتر از همتایان سنتی آنها قرار می‌دهد. ارائه تبلیغات در رسانه‌هایی مانند تلویزیون و مجلات بدون در نظر گرفتن مخاطبان انجام می‌شود و سعی بر این است که با تعداد نمایش بیشتر، امکان دیده شدن آنها را بالا ببرند؛ اما در تبلیغات آنلاین امکان هدف‌گذاری مخاطبان وجود دارد.

انواع تبلیغات اینترنتی با استفاده از تجزیه و تحلیل‌هایی که نسبت به رفتار مخاطبان انجام می‌دهند، می‌توانند مشخص کنند که چه تبلیغی را برای کدام گروه از مخاطبان نمایش دهیم و از این طریق با هدف قرار دادن مخاطبان اصلی، فرایند تبلیغات را به سمت و سوی درستی هدایت می‌کنند.

بر همین اساس، یکی از مزایای تبلیغات آنلاین امکان هدف‌گذاری مخاطبان است که باعث می‌شود تبلیغ مورد نظر را برای کاربرانی نمایش دهیم که امکان خرید آنها بیشتر است.

تبلیغات اینترنتی قابل اندازه‌گیری است

اگرچه تبلیغات اینترنتی هزینه‌های کمتری را در پی دارد، اما بهرحال هزینه‌بر است.؛ به همین دلیل نیز یکی دیگر از مزایای تبلیغات اینترنتی این است که همان هزینه‌ها را مدیریت کنیم. انواع بازاریابی دیجیتال مانند تبلیغات کلیکی، تبلیغات نمایشی، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و …. را می‌توان اندازه‌گیری کرد و ابزارهای تجزیه و تحلیل باعث می‌شوند که مزایا و معایت تبلیغات برند خود را متوجه شویم و بدانیم که چه چیزهایی برای‌مان کارایی دارد و چه برنامه‌هایی را باید کنار بگذاریم.

این رویکرد، یعنی اندازه‌گیری تبلیغات آنلاین، باعث دستیابی به مخاطبان واقعی شده و از صرف وقت و هزینه‌های اضافی هم جلوگیری می‌کند. فرصت‌های فضای دیجیتال برای تنظیم برنامه‌های بازاریابی بی حد و حصر هستند و تنها کافی است که با کمک متخصصان این صنعت، مخاطبان هدف خود را پیدا کرده و از طریق اندازه‌گیری تبلیغات خود، بهترین و کارآمدترین رویکردهای بازاریابی را در فضای دیجیتال ادامه دهیم.

تعامل با مشتری در لیست مزایای تبلیغات اینترنتی

یکی از مهم‌ترین نکات مثبتی که در فرایند تبلیغات آنلاین وجود دارد، امکان برقراری ارتباط با مشتریان و تعامل با آنهاست. وفادار کردن مشتریان یکی از مهم‌ترین اهدافی است که تمام برندها و کسب‌وکارها به دنبال آن هستند و این وفاداری حاصل یک رابطه دوستانه و تعاملی است.

تبلیغات اینترنتی امکان برقراری چنین ارتباطی را فراهم می‌کنند. کاربری که در صفحه شما در یکی از شبکه‌های اجتماعی کامنت می‌گذارد، راه را برای برقراری یک تعامل دو سویه فراهم کرده است و خیلی راحت می‌توان با او وارد گفتگو شد و رفته رفته چنین کاربری را از یک مخاطب عام به یک خریدار وفادار ارتقاء داد.

سخن پایانی

تبلیغات آنلاین با مزایای زیادی که در اختیار ما قرار می‌دهد، رویکردهای جدیدی را نسبت به تبلیغات سنتی ایجاد کرده است، به طوری که باید بگوییم آینده از آن تبلیغات اینترنتی است و قطار فناوری دیجیتال خواه‌ناخواه همه را با خود همراه خواهد کرد.

از آنجایی که مزایای تبلیغات اینترنتی نسبت به همتایان قدیمی‌تر بازاریابی مانند رادیو، تلویزیون، بیلبوردهای سطح شهر، مجلات، روزنامه‌ها و … بیشتر و شاخص‌تر است، به برخی از مهم‌ترین مزایای تبلیغات اینترنتی اشاره کردیم.

دسترسی به گروه زیادی از مخاطبان و در هم شکستن مرزها، یکی از مزایای قابل توجه تبلیغات آنلاین است. همچنین مقرون به صرفه بودن، هدف‌گذاری دقیق‌تر مخاطبان و تعامل با آنها، دریافت بازخورد روند تبلیغات و اندازه‌گیری آن هم از جمله مهم‌ترین مزایای تبلیغات اینترنتی به شمار می‌روند.

هر یک از این مزایا در نهایت باعث برقراری ارتباط هدف‌مند‌تر با مخاطبان و در نتیجه، برندسازی قوی‌تر و فروش بیشتر کسب‌وکارها خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید