×
صفحه اصلی دیجیتال مارکتینگ تبلیغات ویدیویی: انواع و مزیت‌های آن
تاریخ انتشار : 14 تیر 1400 زمان مطالعه : نام نویسنده : sardabir

تبلیغات ویدیویی: انواع و مزیت‌های آن

تبلیغات ویدیویی: انواع و مزیت‌های آن

تبلیغات ویدیویی را به عنوان یکی از ترندهای برجسته بازاریابی می‌شناسند و این روزها بازار این نوع از تبلیغات به شدت گرم شده است.

کافی است نگاهی به کاربرد روزانه خودمان از فضای دیجیتال بیندازیم تا متوجه شویم که تا چه اندازه در حال تماشای انواع تبلیغات ویدیویی هستیم:

صفحات اینستاگرام پر از محتوای تبلیغاتی است که در قالب ویدیو ارائه می‌شود، حتی حذابیت این ویدیوها آنقدر بالاست که ممکن است خود کاربران آنها را جستجو کرده و تماشا کنند؛ در عین حال تبلیغات ویدیویی آپارات هم حائز اهمیت است، این رسانه علاوه بر اینکه یک کانال گسترده انتشار محتوای ویدیویی است، قبل از هر فایل ویدیویی خود هم یک تبلیغ می‌گذارد و انواع متعدد این شیوه بازاریابی مدرن را می‌توانیم در آنجا ببینیم.

چرا تبلیغات ویدیویی اهمیت دارد؟

با توجه به اقبال گسترده‌ای که کاربران فضای دیجیتال نسبت به محتوای ویدیویی نشان داده‌اند، روندهای تبلیغات آنلاین نیز به سمت این شیوه از بازاریابی حرکت کرده است و آمار نشان می‌دهد که جایگاه تبلیغات ویدیویی در فرایندهای بازاریابی جهان به خوبی تثبیت شده است.

روزانه حدود 4 میلیارد ویدیو در یوتیوب دیده می‌شود و چنین آماری اهمیت تبلیغات ویدیویی را در دنیای امروز بیشتر از قبل نشان می‌دهد. از سوی دیگر طبق بررسی‌های انجام شده، حدود یک سوم خریداران پس از تماشای یک تبلیغ ویدیویی، کالای مورد نظرشان را خریداری می‌کنند.

در دنیای امروز نمی‌توانیم مبحث ویدیو را نادیده بگیریم، حتی تبلیغات ویدیویی به یکی از راه‌های کسب درآمد تبدیل شده است و بسیاری از کاربران فضای مجازی که در میان مردم شناخته شده هستند، فرایندهای تبلیغاتی دیگر برندها را از طریق ساختن ویدیوهای جذاب انجام داده و از این راه درآمد کسب می‌کنند.

انواع تبلیغات ویدویی

محتوای ویدیویی در تبلیغات آنلاین جایگاه قابل توجهی پیدا کرده است و مخاطبان امروزی به این شیوه علاقه بیشتری نشان داده و در نتیجه بسیاری از کسب‌وکارها فرایند تولید و تهیه ویدیو را هم در دستور کار تبلیغاتی خود قرار داده‌اند. با توجه به تأثیری که ویدیو در تبلیغات دارد، در ادامه انواع آن را با هم مرور می‌کنیم:

اگرچه کانال‌های متعددی برای انتشار محتوای تبلیغاتی ویدیویی وجود دارد، اما به خاطر داشته باشید که باید با توجه به شرایط کسب‌وکارتان، اندازه محصول و بازار و مخاطبان هدفی که دارید، از میان انواع تبلیغات ویدیویی انتخاب مناسبی داشته باشید.

تبلیغات در یوتیوب

در عصر محتوای تصویری، یوتیوب به عنوان یک روش مقرون به صرفه و کارآمد در اختیار برندها و کسب‌وکارها قرار گرفت تا بتوانند تبلیغات ویدیویی خود را منتشر کرده و با کاربران زیادی ارتباط برقرار کنند. یکی از نکات قابل توجه در رسانه‌ای مانند یوتیوب این است که مانند سایر شبکه‌های اجتماعی امکان تحلیل داده‌ها را فراهم می‌کند و کسب‌وکارها اگر بتوانند یک کمپین موفقیت‌آمیز را رسانه اجرا کنند، میلیون‌ها بازدید خواهند داشت.

تبلیغات ویدیویی در یوتیوب

تبلیغات ویدیویی اینستاگرام

همانطور که می‌دانید اینستاگرام یکی از رسانه‌های اجتماعی پرطرفدار در بین ایرانی‌هاست و از این نظر، محتوای ویدیویی که در این شبکه اجتماعی تولید شود، بازخورد بیشتری از سوی کاربران ایرانی خود دریافت خواهد کرد. آشنایی با ابزارهای تحلیل اینستاگرام و تولید تبلیغات ویدیویی با کیفیت و جذاب، در روند رشد برند شما در اینستاگرام تأثیرگذار خواهد بود.

تبلیغات در لینکدین

شبکه اجتماعی لینکدین هم می‌تواند یکی از ابزار تبلیغات ویدیویی به شمار رود که بیشتر برای کسب‌وکارهای B2B و یا کسب‌وکارهای B2C که مخاطبان خاصی را هدف قرار می‌دهند، مناسب است. در نظر داشته باشید که هزینه انتشار محتوای ویدیویی در لینکدین کمی گران‌تر است و درعین حال هم ممکن است انعطاف‌پذیری بالای رسانه‌هایی مثل اینستاگرام و فیس‌بوک را نداشته باشد.

تبلیغات ویدیویی آپارات

تأثیر ویدیو در تبلیغات را نمی‌توانیم انکار کنیم و بر این اساس باید از آپارات به عنوان یکی از رسانه‌های داخلی نام ببریم که بستری برای انتشار محتواهای سرگرم‌کننده، آموزشی و …. در قالب ویدیو است. اگر دقت کرده باشید در ابتدا و اواسط فیلم‌های آپارات، ویدیوهای تبلیغاتی کوتاهی پخش می‌شود. از آنجایی که بسیاری از کاربران ایرانی از این رسانه استفاده می‌کنند، می‌تواند به عنوان یکی از انواع این شیوه بازاریابی مورد توجه قرار بگیرد.

مزایای تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی در دنیای امروز مورد توجه بسیاری از کسب‌وکارها قرار گرفته است. فرقی نمی‌کند که یک برند بزرگ باشند یا حتی یک کسب‌وکار خانگی؛ همه از تأثیر ویدیو در تبلیغات آگاه هستند و از آن استفاده می‌کنند.

1-دایره مخاطب گسترده‌ای دارد

این روزها مردم بیشتر از آنکه حوصله خواندن متن‌های تبلیغاتی یا حتی کنجکاو شدن درباره تصاویر را داشته باشند، ترجیح می‌دهند که پیام شما را در قالب یک ویدیوی سرگرم‌کننده ببینند.

2- مردم ویدیوها را بیشتر به اشتراک می‌گذارند

هر کدام از ما اگر نگاهی به صفحه اینستاگرام خود بیندازیم، متوجه می‌شویم که تعداد ویدیوهایی که با دوستان‌مان به اشتراک گذاشته‌ایم، نسبت به سایر انواع محتوا بیشتر است.

3- در بین کاربران تلفن‌های همراه عملکرد بهتری دارد

تعداد افرادی که تبلیغات ویدیویی را از طریق گوشی‌های هوشمند خود تماشا می‌کنند، رو به افزایش است. شاید شما یک تبلیغ کوتاه 30 ثانیه‌ای را در کامپیوتر خود تماشا نکنید، اما امکان تماشای آن از طریق تلفن همراه‌تان وجود دارد.

تبلیغات ویدیویی در موبایل

4- تبلیغات ویدیویی منجر به فروش می‌شوند

برندهای بزرگ تجارت الکترونیک جهان مانند آمازون و eBay گزارش داده‌اند که با افزودن یک تبلیغ ویدویی  به شرح محصول، احتمال خرید آن توسط کاربر تا 35 درصد افزایش می‌یابد.

5- ویدیو یک قالب عالی برای محتوای آموزشی است

از آنجایی که عناصر بصری و شنیداری هر دو در ویدیو جمع شده‌اند، به عنوان یک ابزار آموزشی، عملکرد بهتری داشته و در نتیحه مخاطبان بیشتری هم پیدا کرده است.

6- موتورهای جستجو عاشق ویدیو هستند

الگوریتم‌های بزرگ‌ترین موتورهای جستجوی جهان طوری طراحی شده است که ویدیو را در اولویت قرار داده و محتوای ویدیویی را به مخاطبان نمایش دهند.

سخن آخر

تبلیغات ویدیویی و انواع آن، با توجه به مزیت‌های قابل توجهی که دارد، به یکی از ترندهای برجسته بازاریابی جهان تبدیل شده است و این روزها کمتر کسب‌وکاری را می‌بینیم که خود را نسبت به این نوع محتوا بی‌نیاز ببیند. بر همین اساس، در این مقاله با بیان اهمیت محتوای ویدیویی در تبلیغات ، به معرفی انواع آن و مزیت‌هایی که دارد، پرداخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید